Versenyeredmények 2018/2019

Kovács Ádám (7.a) Szépkiejtési verseny 4. helyezés

Szilágyi – nyolcadikosok versenye 2018

A Szilágyi Erzsébet Gimnázium által kiírt nyolcadikosok versenyén

Matematikából Kucsera Panna 8. helyezés ért el.

Kémiából Gyárfás Blanka 5. helyezés ért el.

Történelemből Berta Péter 2. helyezés ért el.

Informatikából B.Tóth Olivér 6. , Joó Viktor 3. helyezést ért el.

Gratulálunk nekik!

Emlékezés ’56 október 23-ra / 2018

Emlékezés 1956 október 23-ra
Egri Lenkey János Általános Iskola
8. osztályos diákjainak

Október 23-i ünnepi műsora

az egri Gárdonyi Géza Színházban

Hogyan is kerültek a Lenkey János Általános Iskola 8. osztályos tanulói nemzeti ünnepünkön a városi ünnepségre? Hát ennek a jeles eseménynek is megvan a története.
A 2017/ 2018-as tanév október 23-ai ünnepségére az akkor még 7. osztályos tanulóink gyönyörű, megható műsorral készültek. A szülők közül, akik látták a rendezvényt többen is felvetették, hogy ez a megemlékezés bárhol megállná a helyét. Iskolánk igazgatója ezen elgondolkodott és elküldte a felvételt a Városházára, mondván, mi lenne, ha nem a hagyományoknak megfelelően a Gárdonyi Géza Színház színészei emlékeznének meg a forradalom dicső napjairól? Kicsit félve tette fel ezt a kérdést, hiszen tudta, hogy városunk művészeivel nem lehet felvenni a versenyt. De nem is az volt a cél, mert tanulóink mégiscsak gyerekek, másként, máshogy jelenítették meg a forradalom eseményeit, Inkább az érzelmekre akartak hatni, hiszen a nézők is nagyobbrészt gyerekek voltak. Nemsokára megérkezett a válasz, ami pozitív volt.
A két osztályfőnök Románné Dóra Zsuzsanna, Kecskésné Pálfi Csilla és Basa Annamária tanárnők újra nekiláttak feleleveníteni az ünnepi műsort. Tanulóink nagy izgalommal próbáltak, némi módosítással még jobbá vált az ünnepi műsor.
Elérkezett a nagy nap, a színházban telt ház volt, a város vezetői, a képviselők, intézményvezetők, Eger város polgárai ültek a nézőtéren. Tanulóink, most már egy évvel érettebben álltak ki a színpadra. De nem tudhatták, hogy hogyan fogadják a nézők teljesítményüket. Az utolsó, énekkel kisért számnál már talpon volt az ünneplő közönség és mindenki tapsolt. A megemlékezés befejezése után hosszú percekig ismét tapssal köszönte meg a nézőközönség a Lenkeys diákok ünnepi műsorát.
Csütörtökön, a képviselőtestületi ülés elején Habis László Polgármester Úr szép szavakkal és hatalmas virágcsokrokkal köszönte meg a felkészítő tanárok munkáját.
Mi pedig, az iskola tanárai és diákjai büszkék vagyunk az ünnepi műsor résztvevőire és a felkészítő pedagógusokra, akik tovább növelték iskolánk hírnevét városunkban.

FK

Londoni tanulmányi út 2018

Londonban sok érdekes látnivalót néztünk meg. Mindenki számára kijelöltek egy nevezetességet, amiről angolul kellet beszélni pár mondatban. Láttuk például a St. Jame’s Park-ot (ahol még pelikánokat is láttunk, és odajött hozzánk egy mókus), a Westminster székesegyházat és Parlamentet is. Sőt elértük az őrségváltást is! Izgalmas volt, hogy a királynő 10 m-re ment el tőlünk egy autóban, sajnos közelről nem láthattuk! Szinte egész nap esett az eső, de jól telt a napunk.

Információk az iskola életéről