Felhőmesék a középkori Canterburyben

2016. július 31-től augusztus 13-ig vettem részt egy tanártovábbképző tanfolyamon, az Egyesült Királyságban, Canterburyben, a University of Kentben. A két hetes program a tanításban ma már mindennapossá vált technikai segédeszközök használatáról szólt. Megismertem a digitális világ alapfogalmait, előnyeit, felhasználási lehetőségeit.

A szociális média legjobb hasznosítása a tanulás elősegítése a tanulók saját érdeklődési területeinek megfelelően. Ez minden eddiginél nagyobb motiváció a gyerekeknek. Sajnos ma még csak álom, ehhez egyelőre nem állnak rendelkezésre személyi számítógépek az iskolákban, de reméljük, ez nemsokára megvalósul.

Íme, néhány hasznos link a tanári munkához: a www.voki.com, ahol beszélő avatárokat lehet kreálni, melyekhez szövegeket írunk és elmondják hibátlan angolsággal, ha éppen arra a nyelvre állítjuk be. Az osztály együtt is készítheti. A szociális tanuláson belül az identifikációig is eljuthatnak a gyerekek, ha azonosulni tudnak az avatár által közvetített értékekkel. A kitalált figura (az avatár) nyelvi szintje a gyerekekéhez igazodik.

Sok más internetes és mobiltelefonos alkalmazással is megismerkedtem. Az információs kultúra lehetőségeit még csak most kezdjük megismerni. A gyerekek mobiltelefonnal a kezükben nőnek fel, nekünk lépést kell tudni tartani velük, hiszen számukra ezen keresztül tehetjük érdekessé az általunk átadni kívánt ismereteket. Sok még a tanulnivaló nekünk, tanároknak is.

Nem beszélve arról, hogy az informatikai fejlesztések sajnos összefüggésben vannak az iskolák anyagi lehetőségeivel. Ha nem is sikerül minden gyereknek külön digitális eszközt adnunk a tanórán az interaktív táblával felkelthetjük érdeklődésüket egy-egy alkalmazás iránt, és pár-, vagy csoportmunkával játékká is varázsolhatjuk a tanulást.

Sós Anita
angoltanár

Canterbury Kenti Egyetem Pilgrims: „Információs technológia a tanításban 2016” tanfolyamának résztvevői

A tanfolyam résztvevőinek búcsúvideója

Voki – beszélő avatár – egy alkalmazás sok közül

Versenyeredmények 2017

Név Osztály Helyezés
Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei forduló
Berecz András 3.b 10.
Bognár Bendegúz 3.b 14.
Matisz-Rohlicsek Zalán 3.b 21.
Csapat 3.b 3.
Bendegúz Nyelvészverseny megyei forduló
Besenyei Zsombor 1.a 2.
Lovász Bence 1.b 8.
Tajti Péter 4.a 8.
Zalánki Villő 4.c 3.
Sándor Janka 6.b 4.

Általános iskolai beiratkozás 2017

FELHÍVÁS!

Az Egri Tankerületi Központ fenntartásában működő általános iskolákba történő beiratkozásra. Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2017/2018. tanévre történő általános iskolai beiratkozásra az alábbi időpontokban kerül sor:

2017. április 20. (csütörtök) 8.00 – 19.00 óra között
2017. április 21. (péntek) 8.00 – 19.00 óra között

Tanköteles gyermekét a szülő köteles a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára beíratni.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

1. A gyermek nevére kiállított személyi azonosító és a lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya).
  2. Az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolások valamelyike:

a) óvodai szakvélemény,
b) járási szakértői bizottság szakértői véleménye,
c) sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye.

1. A szülő (gondviselő) lakcímkártyája.
  2. Születési anyakönyvi kivonat.

A beiratkozás során a szülőnek nyilatkoznia kell az etika/hit és erkölcstan tantárgy választásáról, illetve a szülői felügyeleti jogok gyakorlásáról.

Várjuk Önöket!

Erkölcstan oktatás 2017/2018

Tisztelt Szülők!

A 20/2012 (VII.31.) számú EMMI rendelet 182/A § (1) bekezdésben foglaltaknak megfelelően tájékoztatom Önöket, hogy a 2017/18-as tanévre szóló hit és erkölcstan oktatással kapcsolatosszülői tájékoztatóra

2017. március 13-án (hétfőn) 1600 órakor

kerül sor az Egri Lenkey János Általános Iskola
földszint 3-as számú termében.

Megjelenésükre feltétlenül számítunk!

Bíró Csaba