Karácsony

December

Itt a karácsony szele,

s magával hozta a telet,

a tél magával hozta a szünetet.

A szünet meg az ünnepeket

például a karácsonyt.

Karácsony az újévet,

újév meg a kezdetet.

Orgován Ármin 4. o.

Diákunk kis versével kívánunk minden lenkeys diáknak, pedagógusnak, dolgozónak boldog karácsonyi ünnepeket!

Alkotó pályázati sikerek

KÖBE rajzpályázat

Joó Fruzsina 3.b-s tanuló 3.
helyezést ért el.

„A Szent Korona és a magyar
királyi koronázási jelvények”
című művészeti versenyen

Gyetvai Lilla 2. a osztályos tanuló I. kategóriában
3. helyezést ért el:

Gratulálunk a tanulóknak és
felkészítő pedagógusoknak!

Adventi gyertyagyújtás iskolánkban

Az adventi gyertyagyújtás alkalmából a 3. a osztály tanulói minden gyertya meggyújtásakor szép műsorral kedveskednek az alsó tagozatos diákoknak és tanítóiknak. Köszönet a meghitt, ünnepi hangulatért!

Az ünnepi műsor után Salánki Marika néni adventi meséjét hallgathatják a gyerekek.

A műsort betanították Nagy Edina és Petesné Matúz Tímea tanítók

Kaláka koncert a Lenkeyben

Iskolánk 2. b osztályos tanulói a nyár folyamán részt vettek a Kaláka Fesztivál 40. évfordulójára hirdetett alkotó pályázaton. Kedvenc Kaláka dalukhoz, a Kérdezgető c. zeneszámhoz készítettek egy csoportos alkotást. A mű hideg tű és akvarell technikával készült és első helyezést ért el. A pályamű a várműhely múzeumpedagógusainak segítségével készült.

Fődíjként nyerték meg a zenekar iskolai koncertjét. A jeles eseményre november 26-án került sor. A 2. b osztály tanulói nagy szeretettel fogadták az együttest, kis műsorukkal köszöntötték a Kossuth-díjas zenekart.

A koncerten a meghívott óvodások és iskolásaink vettek részt. Igazán nagy élményben volt részünk! Köszönjük.

A Diákolimpia díjazottai

A városi díjátadó ünnepségen iskolánk következő tanulói részesültek elismerésben: Bartók Luca Sára, Esküdt Ádám, Kalbantner Péter Kolos, Domán Liza, Rékasi Laura, Kocsis Csillag Virág, Fónad Sára, Takács Emese, Kovács Attila

Gratulálunk!

Információk az iskola életéről