Jaksi Erzsébet összes bejegyzése

Vers és prózamondó verseny

A megyei vers és prózamondó versenyen iskolánk két tanulója nagyon szép eredményt ért el.

Béres Panka 2. a osztályos tanuló mesemondás kategóriában 1. helyezést  ért el. Holló Enikő 2. a osztályos tanuló a versmondás kategóriában 2. helyezést ért el. Gratulálunk!

Erdei karácsony rajzpályázat eredményei

Megtörtént az Erdei karácsony címmel meghirdetett rajzpályázat eredményhirdetése. Csütörtökön az általános iskolás nyertesek átvehették a díjaikat.  Ebben az évben a Hotel Senator-Ház és Étterem, az éttermüket ábrázoló rajzért különdíjat adott Almádi Mátyásnak, a Lenkey János Általános Iskola 3. b osztályos tanulójának. Gratulálunk!
ÁLTALÁNOS ISKOLÁS KATEGÓRIA
Alsó tagozat
I. Csohány Jázmin  1. b– Lenkey János Általános Iskola
II. Almádi Mátyás 3. b– Lenkey János Általános Iskola
III. Hosszú Ronnie 1. b – Lenkey János Általános Iskola
KÜLÖNDÍJ
Almádi Mátyás – Lenkey János Általános Iskola
Az összes karácsonyi alkotást az EGER ADVENT oldalán, valamint az iskolai folyosón berendezett kiállításon lehet megtekinteni.

E-ügyintézés a beiratkozásnál

Kedves Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a 2020/2021-es tanév első osztályába történő beiratkozást kétféle módon is elvégezhetik:

1. A korábbi éveknek megfelelően a beiratkozás napján a szülő/gondviselő személyesen megjelenik az általános iskolában a szükséges dokumentumokkal, és helyben tölti ki a nyomtatványokat.
  2. Az ügyintézés gyorsítása végett a szülő/gondviselő online módon, az e-Ügyintézés felületen előzetesen beküldi a gyermek személyes és speciális adataira vonatkozó információkat. A beiratkozás napján ebben az esetben is meg kell jelennie a szülőnek/gondviselőnek a szükséges dokumentumokkal!

Az e-Ügyintézés felületének elérhetősége:

• Amennyiben rendelkezik az általános iskola KRÉTA rendszeréhez hozzáféréssel, úgy belépést követően a felső menüsorból válassza az e-Ügyintézés lehetőséget.
  • Amennyiben nem rendelkezik hozzáféréssel az általános iskola KRÉTA rendszeréhez, úgy a
  •  https://eugyintezes.e-kreta.hu felületen hozhat létre ideiglenes regisztrációt.

Videósegédlet:

Tornászlányaink szereplése

2020. január 15-én került megrendezésre a torna diákolimpia megyei döntője az egri Pásztorvölgyi Gimnáziumban.

A megmérettetésen iskolánkat egy I. korcsoportos csapat és 3 fő IiI. korcsoportos egyéni versenyző képviselte. Az eredményhirdetéskor csapatunk a dobogó 3. fokára állhatott fel, valamint szereztünk egy egyéni összetett 5. helyezést is Farkas Mirának köszönhetően. A csapat tagjai: Molnár Regina (2. a.) Csuhay Dorka (2. c) Sebők Dalma, Bakondi Szonja, Papp-Varga Gréta (1. a) és Farkas Mira (2. c).Egyéniben Horuczi Gréta  (6. b) és Gyetvai Kata (6. b) és Varga Hanga (5. a) versenyeztek, mert az idén sajnos csapatot nem tudtunk nevezni. Hanga szép gyakorlataival 3. helyezést ért el, így ő és a kis csapat továbbjutott a február 22-én, Debrecenben megrendezésre kerülő országos elődöntőre.

Addig is szorgalmasan edzünk és készülünk az előttünk álló versenyre.

Kiss Csilla és Bálint Lilla edzők

A Magyar Kultúra Napja a Lenkeyben

A Magyar Kultúra Napja

A Magyar Kultúra Napját először 1989-ben tartották meg a Himnusz születésnapjának tiszteletére. A napot annak emlékére tartjuk, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon írta meg a Himnuszt, vagy legalábbis ezt a dátumot írta fel a kéziratára. A költemény először 1829-ben Kisfaludy Károly, Auróra című folyóiratában jelent meg. A kéziraton még szereplő „a Magyar nép zivataros századaiból” alcím nélkül, de 1832-ben, már a szerző által adott alcímmel látott napvilágot. Ezen a napon az egész országban és a határokon túli magyarok által lakta területeken is megemlékeznek a Magyar Kultúra Napjáról. A megemlékezések alkalmat adnak irodalmi estek, hagyományokat felelevenítő programok szervezésére. Ehhez a naphoz kapcsolódva adják át a magyar kultúrával, és az oktatási munkával kapcsolatos szakmai elismeréseket is. Egerben ezen a napon adják át a Gárdonyi Géza, és a Pro Agria-díjakat.

2020. január 20-án iskolánkban is megemlékeztünk e jeles napról. A diákok meghallgathatták Kölcsey Ferenc: Himnusz c. művét  felső tagozatosok tanulók előadásában.

A folyosón lapbook kiállítást tekinthettek meg, s irodalmi témájú kirakókkal játszhattak.

A tanórák közötti szünetekben a  kivetítőkön a magyar kultúra  tíz jeles alakját láthatták a diákok. Ha megfejtették e jeles személyek kilétét, egy játékban vehettek részt.

Érdekes és izgalmas játékos feladatokkal tarkított napot köszönhetünk a humán munkaközösség pedagógusainak.

Matisz-Rohlicsek Zalán 6. b

Karácsony

December

Itt a karácsony szele,

s magával hozta a telet,

a tél magával hozta a szünetet.

A szünet meg az ünnepeket

például a karácsonyt.

Karácsony az újévet,

újév meg a kezdetet.

Orgován Ármin 4. o.

Diákunk kis versével kívánunk minden lenkeys diáknak, pedagógusnak, dolgozónak boldog karácsonyi ünnepeket!

Alkotó pályázati sikerek

KÖBE rajzpályázat

Joó Fruzsina 3.b-s tanuló 3.
helyezést ért el.

„A Szent Korona és a magyar