Nyílt nap 2015 – körzethatárok

lenkey_logoMottónk: „A legtöbb, amit gyermekeinknek adhatunk: gyökerek és szárnyak”/Goethe/

Kedves Szülők!

Kedves leendő első osztályosok!

Az Egri Lenkey János Általános Iskola egy jelentős hagyományokkal bíró, igen gazdag eredményekkel büszkélkedő iskola. A gazdag múlt kötelez bennünket arra, hogy ezekre a hagyományokra építve meg tudjunk felelni a fejlődés által vezérelt igényeknek.

Az Egri Lenkey János Általános Iskola 1. a, emelt óraszámú angol nyelvi osztályában az idegen nyelv elsajátítását tekintjük elsődlegesnek. Az oktatás korszerűen felszerelt nyelvi laborban játékosan, vidám légkörben, csoportbontásban folyik digitális táblák segítségével.

Az 1. b osztályban emelt óraszámú természettudományos képzést indítunk, amely alsó tagozaton a matematika órák számának növelését jelenti. A tanulók 4. osztálytól informatikát is tanulnak csoportbontásban. Felső tagozaton a matematika, a természetismeret, a biológia és a kémia tantárgyakat tanulják magasabb óraszámban tanulóink.

Két új, modern, korszerű eszközökkel felszerelt tornatermünk hatékonyan biztosítja a testnevelés oktatásának tárgyi feltételeit és megteremti a versenysportolás lehetőségét különböző sportágakban. A táncoktatás kiemelt feladatot kap pedagógiai programunkban, melynek feltételei iskolánkban adottak.

Továbbra is biztosítani fogjuk csökkentett óraszámban a testnevelés órák keretén belül az úszásoktatást.

Az Egri Lenkey János Általános Iskola nyílt napot tart az érdeklődő szülők és gyermekeik számára 2015. március 6-án, pénteken, az alábbi program szerint:

• 0845-0900 Intézményvezetői tájékoztató
  • 0900-től matematika, magyar és angol bemutató órákra kerül sor.

Kérjük a Kedves Szülőket, hogy a zsúfoltság elkerülése érdekében a választott órákra regisztráljanak.

A regisztráció történhet a titkarsag@lenkey-eger.hu e-mail címen, a 36/310-046-os telefonszámon, illetve az óvodai szülői értekezleten résztvevő elsős tanítónőknél személyesen.

3300 Eger, Markhot F. u. 6.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Bankban jártak a Lenkey diákjai (2015)

A szünetben sem tétlenkedett az Egri Lenkey János Általános Iskola 3.a és 5. b osztályának egy-egy csapata. Ők a “Vigyázz, Kész, Pénz!” tudásversenyére készülve látogatták meg a helyi bankfiókot. Fenyvesiné Besenyei Ilona fiókvezető-helyettes sok érdekes pénzügyi információkkal ismertette meg a tanulókat.Szó volt arról, hogyan működik a bankjegy- és a valutaszámláló, a pénz ki- és befizető bankautómata, ki az ügyintéző, mi az a hitel, a betét, az átutalás, a chip, a vízjel, és a paypass bankkártya. A gyerekek pénzügyi ismereteket tartalmazó keresztrejtvényt is megoldottak. A legizgalmasabb mégis a széfterem, a széfek megtekintése volt. Megtudtuk, hogyan lehet bejutni, mit lehet ott tárolni, mennyibe kerül a bérlet. Sok-sok új ismerettel gazdagabban kezdhetnek neki a vetélkedőnek.

Heves Megyei Hírlap, XXVI. évfolyam, 7. szám