Kirándulás 6.b Nagyvisnyó

Nagyvisnyói kirándulás 6.b

tabor1

2015.10.26 – 27. (őszi szünet első két napja)

Nagyvisnyótól kb. 3 km-re helyezkedik el a Nagyvisnyói Boróka tábtabor2or. Ott volt a szállásunk. Reggel 8:00-kor volt találkozó az egri Autóbusz pályaudvaron, onnan indult a busz. A busz kb. 8:45-re ért a tábor előtti elágazáshoz, onnan 10-15 perc sétával értük el úti célunkat, ott elfoglaltuk a szállást. Lecuccoltunk.

foci1 tollas1

1 óra szabad játék, evés-ivás után nekiálltuk feltúrázni a Dédesi várhoz, ami kb. 1.5-2 óra séta.

tura1tura2

tura3tura4

Amikor visszaértünk 5-6 fiú elment fát gyűjteni az esti tábortűzhöz. Amikor már a fiúk is elfáradtak akkor ők is bementek a házakba melegedni. Fél óra múlva elkészült a vacsora,  virsli. Vacsora után kinyitott a büfé is, de a fiúk visszamentek fát gyűjteni, a többiek fociztak, játszótereztek. Lassan elkezdett sötétedni. Fellobbant a tábortűz is.Nem tudtunk menni éjszakai túrára, mert 16:00-9:00 vadászat volt. Ehelyett “horror” estét tartottunk. Vacsora, utána beltéri vetélkedők és játékok voltak 22:00-ig. 22:00-kor volt takarodó.Reggel nagyjábol 8:00 volt kelés, utánna reggeli. 1 óra szabad foglalkozás, 11:00 kor elment a csapat a szemközti farmra és ott megnéztük az állat etetést. Utánna a fiúk megint mentek fátgyűjteni az ebéd elkészítéséhez. Az ebéd kb. 13:00-ra készült el. Ekkor már mindenki nagyon éhes volt.

kaja1 kaja3kaja2

Ebéd után egy kis játék, utána elkezdtünk összepakolni. Összepakolás után a maradék időben folytattuk a vetélkedőt amit este abbahagytunk.

jatek4 jatek3

16:30 kor indult  a busz vissza Egerbe. 17:00 kor mindenki épségben, egészségben, boldogságban, fáradtan tért vissza a pályaudvarra.

Visszaemlékezést írta: Vöröss Gergő

Makk Marci hét 2015

Kirándulás
2015. november 20-án, pénteken
A Makk Marci hét keretében ismét megrendezzük őszi  kirándulásunkat.

Tervezett programok:

1. (2-5. évfolyam)
    • Tropicarium
    • Séta a Városligetben, a Hősök terén és a Vajdahunyad várában

Részvételi díj: 5.800 Ft

1. (4-6. évfolyam)
    • Magyar Nemzeti Múzeum
    • Füvészkert

Részvételi díj: 5.100 Ft

1. (5-8. évfolyam)
    • Várkert Bazár: Csontvári kiállítás (Múzeum pedagógiai foglalkozással)
    • Séta a Budai várban

Részvételi díj: 6.000 Ft

1. (4-6. évfolyam)
  • Hadtörténeti Múzeum, múzeum pedagógiai foglalkozással)
  • Séta a Budai Várnegyedben

Részvételi díj: 5.100 Ft

Jelentkezés a részvételi díj befizetésével érkezési sorrendben az osztályfőnököknél vagy Kovács Rolandné Kriszti néninél.

Románné Dóra Zsuzsa

Meghívó Szülői Bálra

Az Egri Lenkey János Általános Iskola Halas Szülői Alapítványa és a Szülői Munkaközösség közös szervezésében immár hagyományossá vált

JÓTÉKONYSÁGI ZENÉS ESTJÉRE

2015. november 13-án pénteken 1800 órától várjuk kedves vendégeinket
a Hotel Unicornis Étteremben (Eger, Hibai Károly utca 2.),
ahol svédasztalos vacsorával és “korlátlan” italfogyasztással tölthetünk el egy kellemes estét, miközben a gyermekeket is támogatjuk!

A talpalávalót szolgáltatja:

Tutti-Frutti Duó, azaz Takács Afrodité és Barta Zsolt

Jegyek elővételben kaphatóak:
Tihaméri Krisztina (az iskola pénztárában)
Belépőjegy: 5,000,- Ft/fő
Támogatójegy: 1,000,- Ft/fő
A helyszínen tombola vásárlására lesz lehetőség: 250,- Ft/db áron

Minden érdeklődő Szülőt, Nagyszülőt, Testvért és Pedagógust, valamint aki támogatni szeretné a Gyermekeket, szeretettel várjuk!

Bővebb információ:
Grósz Ákosné Urbán Éva (30) 615-46-48