Emlékezés ’56 október 23-ra / 2018

8. osztályos diákjainak

Október 23-i ünnepi műsora

az egri Gárdonyi Géza Színházban

Hogyan is kerültek a Lenkey János Általános Iskola 8. osztályos tanulói nemzeti ünnepünkön a városi ünnepségre? Hát ennek a jeles eseménynek is megvan a története.
A 2017/ 2018-as tanév október 23-ai ünnepségére az akkor még 7. osztályos tanulóink gyönyörű, megható műsorral készültek. A szülők közül, akik látták a rendezvényt többen is felvetették, hogy ez a megemlékezés bárhol megállná a helyét. Iskolánk igazgatója ezen elgondolkodott és elküldte a felvételt a Városházára, mondván, mi lenne, ha nem a hagyományoknak megfelelően a Gárdonyi Géza Színház színészei emlékeznének meg a forradalom dicső napjairól? Kicsit félve tette fel ezt a kérdést, hiszen tudta, hogy városunk művészeivel nem lehet felvenni a versenyt. De nem is az volt a cél, mert tanulóink mégiscsak gyerekek, másként, máshogy jelenítették meg a forradalom eseményeit, Inkább az érzelmekre akartak hatni, hiszen a nézők is nagyobbrészt gyerekek voltak. Nemsokára megérkezett a válasz, ami pozitív volt.
A két osztályfőnök Románné Dóra Zsuzsanna, Kecskésné Pálfi Csilla és Basa Annamária tanárnők újra nekiláttak feleleveníteni az ünnepi műsort. Tanulóink nagy izgalommal próbáltak, némi módosítással még jobbá vált az ünnepi műsor.
Elérkezett a nagy nap, a színházban telt ház volt, a város vezetői, a képviselők, intézményvezetők, Eger város polgárai ültek a nézőtéren. Tanulóink, most már egy évvel érettebben álltak ki a színpadra. De nem tudhatták, hogy hogyan fogadják a nézők teljesítményüket. Az utolsó, énekkel kisért számnál már talpon volt az ünneplő közönség és mindenki tapsolt. A megemlékezés befejezése után hosszú percekig ismét tapssal köszönte meg a nézőközönség a Lenkeys diákok ünnepi műsorát.
Csütörtökön, a képviselőtestületi ülés elején Habis László Polgármester Úr szép szavakkal és hatalmas virágcsokrokkal köszönte meg a felkészítő tanárok munkáját.
Mi pedig, az iskola tanárai és diákjai büszkék vagyunk az ünnepi műsor résztvevőire és a felkészítő pedagógusokra, akik tovább növelték iskolánk hírnevét városunkban.

FK

Londoni tanulmányi út 2018

Londonban sok érdekes látnivalót néztünk meg. Mindenki számára kijelöltek egy nevezetességet, amiről angolul kellet beszélni pár mondatban. Láttuk például a St. Jame’s Park-ot (ahol még pelikánokat is láttunk, és odajött hozzánk egy mókus), a Westminster székesegyházat és Parlamentet is. Sőt elértük az őrségváltást is! Izgalmas volt, hogy a királynő 10 m-re ment el tőlünk egy autóban, sajnos közelről nem láthattuk! Szinte egész nap esett az eső, de jól telt a napunk.

Papírgyűjtés 2018

PAPÍRGYŰJTÉS

OKTÓBER 18-19.

SZERDA, CSÜTÖRTÖK

Kedves Szülők!
Akik a papírgyűjtésre nagyobb mennyiségű papírt szállítanának, kérjük egyeztessenek az alábbi telefonszámon:
Balázs Ernő: 06 70/439-84-58

EGER VÁR OSTROMA

Városunkban, Egerben már hosszú évtizedek óta hagyomány a várjátékok megrendezése. Ennek alapja az 1552-es törökök elleni hatalmas győzelem, amire egész Európa felfigyelt. A vár kapitánya Dobó István és katonái, valamint az Eger környéki települések lakói megvédték a várat a török hódítókkal szemben.

A Lenkey János Általános Iskola 6. osztályosai az idén is részesei voltak a dicső harc felidézésének, sok más iskola tanulóival együtt. A hagyományoknak megfelelően játékos formában, sok-sok ügyességi versennyel és elméleti kérdések megválaszolásával döntötték el azt, hogy ki lesz az idei verseny győztese az általános iskolák közül.

Nagy öröm érte tanulóinkat, hiszen az idén iskolánk 6.b osztályosai érték el a legjobb eredményt, osztályfőnökük Fábián Gusztáv vezetésével. Megnyerték a viadalt, s ezzel tanulóink kapták meg a kardot és a gyönyörű oklevelet.

Büszkék vagyunk a 6. b osztályosok teljesítményére, küzdeni akarásukra!