makkmarci1MAKK MARCI HÉT

2017. november 15.

30 éves az ”Egészségre nevelő” hetünk, a Makk Marci hét!

Az Iskolarádióban a 7. osztály adott műsort a sport jelentőségéről, a sportolás hasznosságáról.
Elkezdődtek az ÁNTSZ Egészségfejlesztőinek előadásai. Bevezettek minket játékosan a tudományba, előadást hallhattunk a dohányzás káros szokásáról és a túlzott alkoholfogyasztás megelőzéséről. Az összes korcsoportot megcélzó interaktív foglalkozásokon tanulóink aktívak voltak, érdeklődtek a felvetett témák iránt.

Elkészültek az osztályokban a faliújságok, egyre tetszetősebbek a folyosók, osztálytermek. Szünetekben, szabadidőben és délután is szívesen nézegetik, olvasgatják a gyerekek, szülők, vendégek a paravánokra kitett képeket, felhívó jellegű szövegeket!

A folyosókra kifeszített nagyméretű papírcsíkra szólások, közmondások, jó tanácsok kerülnek az egészséges életmóddal kapcsolatban. A szelektív hulladékgyűjtésre nevelést sem lehet elég korán kezdeni.! A Városi Televízió az 1. osztályosoknál járt, akik elmondták, miért fontos a papírt és a műanyagot külön gyűjteni!