EGER VÁR OSTROMA

Városunkban, Egerben már hosszú évtizedek óta hagyomány a várjátékok megrendezése. Ennek alapja az 1552-es törökök elleni hatalmas győzelem, amire egész Európa felfigyelt. A vár kapitánya Dobó István és katonái, valamint az Eger környéki települések lakói megvédték a várat a török hódítókkal szemben.

 A Lenkey János Általános Iskola 6. osztályosai az idén is részesei voltak a dicső harc felidézésének, sok más iskola tanulóival együtt. A hagyományoknak megfelelően játékos formában, sok-sok ügyességi versennyel és elméleti kérdések megválaszolásával döntötték el azt, hogy ki lesz az idei verseny győztese az általános iskolák közül.

Nagy öröm érte tanulóinkat, hiszen az idén iskolánk 6.b osztályosai érték el a legjobb eredményt, osztályfőnökük Fábián Gusztáv vezetésével. Megnyerték a viadalt, s ezzel tanulóink kapták meg a kardot és a gyönyörű oklevelet.

Büszkék vagyunk a 6. b osztályosok teljesítményére, küzdeni akarásukra!