Nyáridéző: Erzsébet táborunk 2019

      A Napközi Erzsébet-táborok lebonyolítására és a megvalósításhoz szükséges forrásokra évről évre jellemzően köznevelési, kötelező közművelődési feladatot ellátó intézmények, valamint családsegítő szolgálatok és központok jelentkezhetnek gyermekcsoportokkal. A napközi táborozás jelképes (napi 100 Ft összegű) részvételi biztosíték befizetésével valósul meg turnusonként hétfőtől péntekig 8.00 és 16.00 között, a sport és egészséges életmód, a környezettudatosság, a hagyományőrzés és a kézművesség, az önismeret és a közösségépítés témájához kapcsolódó színes programokkal és napi négyszeri étkezéssel.

Az elmúlt tanévben köznevelési intézményként ismét nyertünk a pályázaton, így újra megrendezésre kerülhetett az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő Lenkeys Erzsébet-tábor. Idén 80 tanulóval, és 8 pedagógussal tudtunk pályázni. A gyerekek az alsó tagozatos korosztályból kerültek ki, zömében első, második és harmadik évfolyamosok.

    

A programok között szerepelt:

 • Csapatzászló készítése csoportokban, Lenkeys Erzsébet Tábor felirattal, logóval, tenyérlenyomatokkal.
 • Társasjáték-kuckó kialakítása. Önismereti, társismeret fejlesztő játékok párban, csapatokban. Mozilátogatás.
 • Ügyességi játékok, csapatversenyek, játékos váltó- és sorversenyek.
 • Különböző táncok, koreográfiák tanulása tánctanár vezetésével.
 • Kézműves technikák kipróbálása, ajándéktárgyak készítése
 • Az egri Érseki Palota, valamint a Bazilika megtekintése.
 • Séta és tárlatvezetésen való részvétel az Egri Várban.
 • Kirándulás Felsőtárkányba. (Állami Erdei Vasút, Stimecz-ház, Vöröskő-völgyi Erdei Tanösvény, vadaskert.)
 • Ismerkedés a  felsőtárkányi tó, valamint környékének állat- és növényvilágával
 • Az egri Érsekkertben, egy kijelölt területen szemétszedés, majd a megtisztított területen számháborúzás. Fagyizás.
 • Városnéző kisvonattal Eger nevezetességeinek megtekintése, utazás a Szépasszony-völgybe. Itt szelektív hulladékgyűjtés, majd a megtisztított területen szabadtéri és vidámparki játék.

Változatos és izgalmas programokkal telt el a tábori hét, ahol mindenki megtalálhatta a neki legkedvezőbb időtöltést. A tanulók sok vidám élménnyel tértek haza minden nap. A jövőben is tervezzük napközis tábor szervezését.