Mikor ül a pedagógus az iskolapadban? – Hát a nyári szünetben!

4. rész  Dublin – Dóra Zsuzsanna

Ezek az írek!

Hallottál már valamelyik ír labdajátékról? Gondoltad volna, hogy a foci és kézilabda az íreknél egészen másképp néz ki, mint nálunk? Szerinted mi az a hurling? Eszik vagy isszák? Na nem, azt is játszák…

A hurling a világ leggyorsabb labdajátéka, amit gyepen, füves pályán játszanak a csapatok (2X15fő). Szükséges hozzá egy ütő (hurley) és egy labdácska (sliotar). A játék maga nagyon érdekes, szórakoztató, izgalmas és olykor veszélyes, ha nem tartod be a szabályokat. Ezeket a játékokat volt lehetőségem megismerni és kipróbálni egy EU-s pályázat keretében a Tempus Közalapítvány jóvoltából.

A nyáron az ERASMUS+KA 1 elnevezésű tanároknak ajánlott projekt keretében Írországban, Dublinban jártam. Az utazásom célja az angol nyelv tanulása mellett az ír szokások, sportágak megismerése, kipróbálása volt.

Gyönyörű tájakat láttam, maradandó élményekkel gazdagodtam.