Mikor ül a tanár az iskolapadban? – Hát a nyári szünetben!

5. rész: Barcelona – Jaksi Erzsébet

A nyár folyamán életre szóló élményben volt részem, először vehettem részt Erasmus képzésen. A tanulásom helye egy rendkívül sokszínű város, Barcelona volt. Izgatottan vártam a kurzust, s állíthatom, hogy egy tartalmas, érdekes és hasznos hetet tölthettem itt. A képzés vezetője, Alex sok ötletet adott nekünk arra, hogy tanóráinkon hogyan használhatunk különböző digitális programokat, alkalmazásokat, melyeket természetesen nektek, diákoknak is megtanítunk.

Nagyon érdekes feladatokat lehet készíteni a Wordart programmal:

     

A telefonodra letöltheted a következő alkalmazásokat:

Autorapp (www.autorapp.com): amellyel különböző általad felmondott szöveget rap stílusban hallgathatsz vissza , például egy szabály megtanulása élményszerűbbé válhat.

Fyuse: egy olyan térbeli alkalmazás, amely lehetővé teszi, hogy okos telefonnal rendelkezők 3D képet készítsenek. Ezeket a képeket a telefon megdöntésével, vagy a képernyő elcsúsztatásával lehet elkapni. Letölthető a Play Áruházból.

Video szerkesztő programokkal ismerkedtünk:

www.animoto.hu      www.wevideo.com

A blogkészítés tudományával ismerkedtünk: www.teacheracademy.eu

Egyéb programok: www.i-love-hue.com

                  www.infographic.com

Beszélgettünk arról, hogy egy-egy mémkereső feladat, vagy linkek összegyűjtése (www.symbaloo.hu) hogyan teheti érdekesebbé a tanórát.

Hogyan lehet a közösségi oldalakat a tanórákon is felhasználni: facebook, twitter, instagram. Sok érdekes ötlet, mely folyamatos gyakorlást, használatot igényel.Naponta 4-5 óránk volt, s a nap további részeiben ismerkedtem Barcelona nevezetességeivel.

Egy kis ízelítő képekben:

            

Sagrada Família, Casa Batllo és Casa Milá (Antoni Gaudi tervezése, munkája)

      

Piaci körkép. Ugye milyen csábító?

   

Gracia fesztivál, ahol a lakók feldíszítették saját utcáikat.

    

Kolumbusz Kristóf szobra és a  Magic Fountain, a híres, zenélő és világító szökőkút

Paella, az ismert spanyol étel

Monserrat kolostora

Hazafelé a gépen, amikor már látszott a Balaton. Jó volt ott lenni,  és jó volt hazatérni… Szép élmény volt!