Bükkszenterzsébetre kirándultunk 2016

20160416_135750

Az 5. a osztály sok szülővel együtt egy szép napsütéses szombati napon Bükkszenterzsébeten túrázott.

Először eljutottunk a Nagykő aljához. Itt Dóra Zsuzsa néni elmondta a szabályokat, hogy hogyan menjünk fel a sziklák tetejére. Ballon,Joó Viktor kutyája, aki elkísért minket az egész úton, felfelé menet nagyon elfáradt, ezért néhány embernek fel kellett tolni a csúcsra. Szerencsésen felértünk, nem történt semmi baj. A sziklák tetejéről gyönyörű panoráma tárult elénk. Fent a fiúk fogtak egy aranyos kicsi gyíkot. Majd elkezdődött a gyíkvadászat. Össze20160416_143611sen négy gyíkot fogtunk, persze aztán mind szabadon engedtük. A lefelé vezető út még veszélyesebb volt, mint az odavezető. Különösen az anyukákat tette próbára, sikongatva ereszkedtek le fától fáig kapaszkodva. Akik elől voltak, azok láthattak egy őzet és egy nyulat. A hosszú út után ebédeltünk, majd átmentünk a szemben lévő játszótérre. Végül elmentünk a bükkszenterzsébeti tájházba, ahol a polgár20160416_143626mester bemutatott nekünk régi használati tárgyakat és felelevenítette a múltat. A csodálatos kirándulás után lebarnulva, fáradtan érkeztünk haza.

Eger, 2016. április 22.

Berta Kincső, Kereszturi-Bodnár Orsi 5.a