Erasmus+ 2019

Írország projekt – ami megvalósult

Az idei tanévet egy Írországról szóló projekttel szerettük volna színesíteni. A tanév folyamán különböző feladatokat, programokat terveztünk, amelyekbe igyekeztünk bevonni minden tantárgyat. A projektet az Erasmus+ program keretein belül magvalósuló kurzusok ihlették, mivel két pedagógus is Dublinban töltött 2 hetet. Sajnos a rendkívüli helyzet miatt nem valósulhatott meg minden. A gyerekek a tanórákon betekintést nyertek Írország történelmébe, földrajzába és kultúrájába, kvízeket oldottak meg, megismerkedhettek sajátos ír sportokkal, mint a hurling és az ír foci. Alsósaink ír szimbólumokat készítettek és feldolgoztak egy ír mesét. St Patrick napra (március 17.) terveztünk egy nagyobb szabású ünnepséget, amit a COVID vírushelyzet megakadályozott. Terveinkben szerepelt zöld ruhás felvonulást, egy flashmob a Dobó téren, ír szimbólumok sütiverseny. Ezeket a programokat a következő tanévre halasztottuk.
És ami megvalósult:


Erasmus+ 2019 Ireland presentation1

Erasmus+ 2019 Ireland presentation2

Erasmus+ 2019 Ireland presentation3

Hallattuk a hangunkat

Május 27-én a Szent István Rádióban jártam, ahol az Erasmus+ programról beszélgettünk. Röviden ismertettem a program lényegét, a pályázati lehetőségeket és bemutattam, hogy az intézményünk hogyan használja szükségleteinek megfelelően. A mobilitások nagyon sikeresek iskolánkban, az idei pályázatban már 9 kolléga fog részt venni.