Ünnepi műsorral és flashmobbal, érdekes iskolai programokkal és robotika versennyel készültünk idén Iskolánk névadójának ünnepére.

Tanulmányi versenyeken és természettudományos, valamint robotikai bemutatókon is részt vehettek a diákok ezen a napon. A flashmob a Petőfi 200 Emlékévhez kapcsolódott az iskola udvarán. A diákok tisztelegtek a honvéd tábornok emléktáblája, valamint a szobra előtt a Lenkey udvarban. Elszavalták Petőfi Sándor Lenkei százada című versét is.

Bíró Csaba, intézményvezető azt mondta, hogy nálunk gyökereket és szárnyakat kapnak a gyerekek. A gyökereket a hagyományok ápolásában látja, a szárnyakat pedig a jövő kihívásaiban.

A Lenkey-nap másik fontos eseménye volt a robotika bemutató és verseny. A mindennapjainkban egyre inkább jelen van a technológia, és szeretnénk, ha a gyerekek már itt, az iskolában megismerkednének ezzel a területtel, járnának szakkörre, és persze már az informatika órákon is találkoznak ezzel – fejtette ki Igazgató Úr.

A különleges napról készített felvételek itt megtekinthetőek: