makkmarci1MAKK MARCI HÉT

2017. november 14.

30 éves az ”Egészségre nevelő” hetünk, a Makk Marci hét!

A napot a személyes higiéniáról, tisztálkodásról tartott előadásával a 6.a és a 6.b. osztály kezdte. A napunkat vidáman indították a vitaminokról szóló humoros rapp dal választásával.
Elkészült a „Nagymama konyhája” polc, tele befőttel, lekvárral és házi szörppel. A szülők keze munkáját, lelkesedését dícséri.
Az iskola kerítésén megjelentek az „Egészségre nevelés hetének” plakátjai, programjai.
A 6. órában az osztályok képviselői Eger frekventált helyein plakátjaikkal járták a várost! Már a „szendvicsemberek” is felhívó és érdeklődést keltőek voltak, de a gyerekek udvariasan megszólították a járókelőket, kérdezgették őket az egészséges táplálkozásról, helyes életmód tanácsaikkal buzdították őket, felhívták a figyelmüket Iskolánk egészségmegőrző programjára!
A gyerekek nagyon jól érezték magukat! Mindenki remekül teljesített!
Délután a Magyar Vöröskereszt szervezésében véradás is volt intézményünkben. Szülők és kollégák is nagy számban vettek részt ebben a kiváló kezdeményezésben!