A szünetben sem tétlenkedett az Egri Lenkey János Általános Iskola 3.a és 5. b osztályának egy-egy csapata. Ők a „Vigyázz, Kész, Pénz!” tudásversenyére készülve látogatták meg a helyi bankfiókot. Fenyvesiné Besenyei Ilona fiókvezető-helyettes sok érdekes pénzügyi információkkal ismertette meg a tanulókat.Szó volt arról, hogyan működik a bankjegy- és a valutaszámláló, a pénz ki- és befizető bankautómata, ki az ügyintéző, mi az a hitel, a betét, az átutalás, a chip, a vízjel, és a paypass bankkártya. A gyerekek pénzügyi ismereteket tartalmazó keresztrejtvényt is megoldottak. A legizgalmasabb mégis a széfterem, a széfek megtekintése volt. Megtudtuk, hogyan lehet bejutni, mit lehet ott tárolni, mennyibe kerül a bérlet. Sok-sok új ismerettel gazdagabban kezdhetnek neki a vetélkedőnek.

Heves Megyei Hírlap, XXVI. évfolyam, 7. szám