Pályázati adatok

Pályázati konstrukcióKEHOP-5.4.1
Projekt azonosítószámaKEHOP-5.4.1-16-2016-00379
Projekt címeSzemléletformálási programok az Egri Lenkey János Általános Iskolában
Projektgazda neveHalas Iskola Szülői Alapítvány
Projektgazda székhelye3300 Eger, Markhot Ferenc utca 6.
Támogatás összege4 649 700 Ft
Projekt befejezési határidő:2021.06.15
Támogatás mértéke:100%

Projekt rövid összefoglalása

I. Megvalósításra kerülő önállóan támogatható tevékenységek:

  1. intézményi, települési, illetve több településen átívelő, interaktív tematikus szemléletformálási programsorozatok szervezése és lebonyolítása Négy előadásból álló programsorozat, téma: az energiafajták, a megújuló és a nem megújuló (fosszilis) energiafajták felhasználásának bemutatása, a környezetre gyakorolt hatások ismertetése, az energiatakarékosság jelentőségének hangsúlyozása, az energiafogyasztással kapcsolatos szokások, hagyományok megváltoztatása, az energiafajták közötti választásról, az energiatermelésről és fogyasztásról szóló döntések technikai, társadalmi-gazdasági és ökológiai összefüggéseinek feltárása.
  2. gyakorlatorientált ismereteket átadó, pozitív, a mindennapos tevékenységek közé integrálható, jó példákat közvetítő térségi és helyi tanulmányi versenyek szakmai előkészítése és lebonyolítása. Energiahatékonysági csapatverseny meghirdetése

II. A projektben megvalósításra kerülő önállóan nem támogatható tevékenységek:

  1. a települési programsorozathoz és figyelemfelkeltő akcióhoz kapcsolódó médiakampányok megszervezése és lebonyolítása – stúdióbeszélgetés a TV Egernél kettő alkalommal – rövid beszámolók a projekt keretében tartott előadásokról, egyéb fontos eseményekről; – cikkek megjelentetése kettő alkalommal fél oldal terjedelemben; – szórólap, tájékoztató kiadvány készítése 1000 példányban
  2. a felhívás fő céljához kapcsolódó szakirányú tanulmányi kirándulások, szakmai üzemlátogatások, szakmai tanulmányutak megszervezése és lebonyolítása, azokon való részvétel támogatása.
  3. a kedvezményezett honlapján belül a projekt számára aloldal létrehozása és annak a projekt során elkészített tartalmakkal és szervezett eseményekkel való folyamatos feltöltése, frissítése, a kedvezményezett működő honlapján (aloldal létrehozásával) a projekthez kapcsolódó tájékoztató megjelentetése a projekt pénzügyi zárásáig – projektesemények, fotódokumentáció feltöltése, projekttel kapcsolatos információk, elérhetőségek megjelenésének biztosítása
  4. térségi vagy helyi rendezvényeken energiatudatos szemléletre nevelő, kreatív, játékos foglalkozások szervezése és lebonyolítása gyermekek számára. Tevékenységek: Megújuló energiaforrásokkal kapcsolatos interaktív ismeretszerzés, kreatív; filmvetítés, interaktív beszélgetés, játék az energia témakörében, tudományos játékos foglalkozások megvalósítása

Kirándulás Visontára (3 nap, összesen 6 osztály vett részt a programon)


Hasznos linkek:

Műszaki magazin: Visontai naperőmű

FaceBook: Visontai naperőmű

Magyarország legnagyobb naperőművei